^Do góry

  • Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność"

    Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ „Solidarność” reprezentuje interesy pracownicze członków NSZZ „Solidarność” zatrudnionych w grupie PKP oraz w innych podmiotach gospodarczych związanych z transportem kolejowym.

  • Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność"

    Historia kolejowej Solidarności stanowi integralną część dziejów całego ruchu Solidarność. Sekcja jest też zrzeszona w Europejskiej Federacji Pracowników Transportu (European Transport Workers Federation) z siedzibą w Brukseli. .

  • Krajowa Sekcja olejarzy NSZZ "Solidarność"

    Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność" – część zawodowa centrali związkowej - Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, zrzeszająca pracowników wszystkich spółek kolejowych, wchodzących w skład grupy PKP lub wywodzących się z niej.

Boże Narodzenie 2016

Informujemy, iż podczas posiedzenia XXVIII Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność" nasz kolega Zbigniew Gadzicki został wybrany do Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", uzysując 245 głosów.

Gratulujemy!!!

Podczas gali z okazji Święta Kolejarza, która odbyła się 21 listopada 2016 r. w hotelu "GRAND" w Częstochowie wręczono odznaczenia państwowe i resortowe za szczególne wyróżnianie się w pracy zawodowej 146 pracownikom spółek kolejowych – członkom NSZZ „Solidarność”.

Aktu dekoracji dokonał minister infrastruktury i budownictwa, Pan Andrzej Adamczyk.

Na uroczystość przybyli m.in.: prezes zarządu PKP S.A., Mirosław Pawłowski, prezes zarządu PKP PLK S.A., Ireneusz Merchel, prezes zarządu - dyrektor generalny "Przewozy Regionalne" Sp. z o.o., Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o., Maciej Lignowski, prezes zarządu PKP LHS Sp. z o.o., Zbigniew Tracichleb, prezez zarządu Natura Tour Sp. z o.o., Jacek Zawadzki, komendant główny Straży Ochrony Kolei, Józef Hałyk, członek zarządu PKP Intercity S.A. Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP CARGO S.A., Zenon Kozendra, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie, Helmut Klabis oraz zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „S”, Bogdan Kubiak i przewodniczący Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność", Jacek Strączyński.

Czytaj więcej...

img12Z okazji Święta Kolejarza – które jest świadectwem uznania dla wysiłku wszystkich pracowników spółek kolejowych – życzę Koleżankom i Kolegom solidarności i determinacji w działaniu na rzecz polskiej kolei, której historia liczy już ponad 170 lat. Życzę, by wspólne starania o godne warunki naszego życia i kolejarskiej służby przynosiły zawsze sprawiedliwe rozwiązania, by były korzystne dla tych, którzy każdego dnia służą państwu i społeczeństwu.

Życzę wszystkim pracownikom, emerytom, rencistom, a także Waszym najbliższym zdrowia, spokoju i pomyślności, zadowolenia z wykonywanej pracy, satysfakcji z działalności związkowej. Gratuluję jeszcze raz tym, którzy za swój trud zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

Henryk Grymel
Przewodniczący Rady
Krajowej Sekcji Kolejarzy
NSZZ "Solidarność"

Informujemy, że w związku ze zmianą nazwy domeny użytkownicy skrzynek e-mailowych obsługiwanych przez Krajową Sekcję Kolejarzy NSZZ "Solidarność" muszą zmienić w ustawieniach programów pocztowych nazwę serwera POP3 lub IMAP z mail.skk.org.pl na mail.ksk.org.pl  oraz serwera SMTP z mail.skk.org.pl na mail.ksk.org.pl. Pozostałe ustawienia pozostają bez zmian.

Użytkownicy korzystający ze skrzynek przez stronę www.ksk.org.pl logują się jak dotychczas.

Wszystkie adresy mailowe będą funkcjonować w następującym formacie:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

16.11.07 ksk u ministra fot. m.m. 2 KopiowanieW Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa 7 listopada 2016 r. przedstawiciele Prezydium Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” spotkali się z podsekretarzem stanu, Andrzejem Bittelem, który odpowiada za transport kolejowy i realizację inwestycji na kolei. W spotkaniu uczestniczył zastępca dyrektora Departamentu Kolejnictwa, Kamil Wilde.

Przewodniczący KSK, Henryk Grymel przedstawił ogólną sytuację na kolei. Następnie członkowie Prezydium KSK omawiali najważniejsze sprawy w poszczególnych spółkach.

Czytaj więcej...

Informujemy, że w związku ze zmianą domeny na ksk.org.pl w dniu dzisiejszym może wystąpić całkowity brak możliwości wysyłania i odbierania poczty z adresów objętych domeną skk.org.pl

Zmianie ulega również adres strony internetowej Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ "Solidarność". Nowy adres to:

www.ksk.org.pl

Za utrudnienia przepraszamy.

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 22/619-89-85 lub 922/473-32-09

Adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. funkcjonuje bez zmian.

Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność" informuje, że w dniach 21 - 22 listopada 2016 r. w Hotelu "GRAND" w Częstochowie, ul. Drogowców 8 odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych dla zasłużonych pracowników spółek kolejowych - członków NSZZ "Solidarność".

Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność" zapewnia wszystkim odznaczonym zakwaterowanie i wyżywienie.

Poniżej wykaz osób uhonorowanych poszczególnymi odznakami:

Medal za Długoletnią Służbę

Zasłużony dla Transportu RP

Zasłużony dla Kolejnictwa

Lista uzupełniona zgodnie z decyzją MInistra z dnia 03.11.2016

Przewodniczących Sekcji Zawodowych NSZZ "Solidarność" prosimy, aby o terminie i miejscu uroczystości powiadomili odznaczonych z poszczególnych spółek.

Czytaj więcej...

Realizując postanowienia Uchwały nr 3 XXVI Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ "Solidarność" ws. majątku kolejowego, Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność" w piśmie skierowanym do Ministra Andrzeja Adamczyka zażądała realizacji zagadnień przedstawionych w piśmie SKK - 19/2016 z dnia 17 maja 2016 r. Wielokrotnie wnioskowaliśmy o dokonanie zmian w ustawie z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe" poprzez precyzyjne zapisy chroniące majątek kolejowy przed jego utratą i bezprawnym dysponowaniem. Krajowa Sekcja Kolejarzy zawsze była przeciwna grabieży majątku kolejowego, wyrażając swój zdecydowany sprzeciw w sytuacjach, kiedy do tego dochodziło.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka16 program kopia
Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy serdecznie zaprasza wszystkich pracowników kolei, emerytów, rencistów i przyjaciół z rodzinami na XXXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę.

Pielgrzymka rozpocznie się konferencją w Bazylice Jasnogórskiej w sobotę 12 listopada o godz. 18.00, a zakończy ją uroczysta Msza św. w niedzielę 13 listopada o godz. 11.00 ze Szczytu Jasnej Góry.

Do pobrania:
Zaproszenie
Program
Pismo do związków zawodowych

Pociągi plielgrzymkowe - rozkłady

Warunki taryfowe

 

Duszpasterstwo Kolejarzy
Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich
serdecznie zapraszają
pracowników kolei, emerytów, rencistów, rodziny kolejarskie
na
Mszę świętą radiową z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie
w niedzielę 6 listopada br. o godz. 9.00
Msza św. będzie sprawowana w intencji środowiska kolejarskiego z okazji
Święta Patronalnego Kolejarzy Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Tradycyjnie po zakończonej liturgii kolejarze złożą kwiaty przed tablicą wskazującą miejsce, w którym wmurowano serce Władysława Stanisława Reymonta, w latach
1886-1892 (z przerwami) pracownika kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Pisarz, pierwszy noblista niepodległej Polski zmarł 5 grudnia 1925 r.

Zaproszenie - do pobrania

Wrocław

ggg

Centralna Komisja Wyborcza PKP S.A. w Warszawie przekazała Uchwałę nr 6 z dnia 3 października 2016 r. w sprawie ogłoszenia wyników wyborów uzupełniających przedstawicieli pracowników do Rady Nadzorczej Spółki "Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna" szóstej kadencji w celu podania jej do publicznej wiadomości.

Informujemy, że w związku z uzyskaniem przez naszego kandydata wymaganej ilości głosów uznano HENRYKA SIKORĘ za wybranego do Rady Nadzorczej PKP S.A.

Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję zbierania podpisów na naszego kandydata serdecznie dziękujemy.

Do pobrania: Uchwała nr 6 CKW PKP

Jan Radzik

W ostatnim czasie NSZZ „Solidarność” uczestniczyła w negocjacjach dotyczących:

– podwyżki wynagrodzeń w TK Telekom sp. z o.o.
– negocjacjach ZUZP w PKP Utrzymanie sp. z o.o.
– podwyżki wynagrodzeń w PKP Budownictwo sp. z o.o.

W TK Telekom sp. z o.o. udało się wynegocjować podwyżki. Negocjacje trwały kilka miesięcy i dialog społeczny zakończył się sporem zbiorowym. W trakcie toczących się rozmów partnerzy społeczni i pracodawca doszli do porozumienia. Uzgodniono wprowadzenie wzrostu wynagrodzenia w wysokości 80 zł do uposażenia zasadniczego, który był wypłacony z wyrównaniem od 1 stycznia 2016 r.

Czytaj więcej...

Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność" informuje, że w dniach 27-28 września 2016 r. w Spale odbędzie się posiedzenie XXVI Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ "Solidarność" połączone z uroczystym wręczeniem odznak "Zasłużony dla NSZZ Solidarność na Kolei".

Przypominamy, że 27.09. o godz. 10.00 przy Dworcu Zachodnim w Warszawie podstawiony będzie autokar, który dowiezie delegatów i osoby wyróżnione odznaką do Spały.

Delegatów na WZD KSK, którzy otrzymali również mandat delegata na Kongres Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ "Solidarność" informujemy, że w dniach 28-29 września 2016 r. odbędzie się posiedzenie Kongresu Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ "Solidarność".

Miejsce posiedzenia WZD KSK i Kongresu KST:
Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy
"Zacisze" w Spale
97-214 Inowłódz
ul. Piłsudskiego 20
tel. (+48) 44 724 23 56

 

Szymankowo 2016 Kopiowanie

Logotyp Kultura bezpieczenstwa w transporcie kolejowym RGB

29 czerwca 2016 r. w Urzędzie Transportu Kolejowego odbyło się II oficjalne spotkanie dotyczące Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Tym razem Deklarację podpisało blisko 30 nowych Sygnatariuszy, w tym przedstawiciele przewoźników, zarządców, przedsiębiorstw odpowiedzialnych za utrzymanie, jednostek certyfikujących. W gronie tym znaleźli się również reprezentanci związków zawodowych (wśród nich Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność" - przyp. red.), stowarzyszeń, jednostek dydaktycznych i mediów, którzy zdecydowały się budować kulturę bezpieczeństwa. Ogółem Deklarację podpisało już nieomal 120 przedstawicieli rynku kolejowego.

Czytaj więcej...

13432307 566380566874671 5659838963484631998 n

Copyright © 2013. Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ "Solidarność"  Rights Reserved.