^Do góry

  • Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność"

    Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ „Solidarność” reprezentuje interesy pracownicze członków NSZZ „Solidarność” zatrudnionych w grupie PKP oraz w innych podmiotach gospodarczych związanych z transportem kolejowym.

  • Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność"

    Historia kolejowej Solidarności stanowi integralną część dziejów całego ruchu Solidarność. Sekcja jest też zrzeszona w Europejskiej Federacji Pracowników Transportu (European Transport Workers Federation) z siedzibą w Brukseli. .

  • Krajowa Sekcja olejarzy NSZZ "Solidarność"

    Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność" – część zawodowa centrali związkowej - Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, zrzeszająca pracowników wszystkich spółek kolejowych, wchodzących w skład grupy PKP lub wywodzących się z niej.

Plakat XV OPK do SBM w Kr. Łagiewnikach 1

 

Zaproszenie

Cały kolejarski Kraków z Księdzem Prałatem Grzegorzem Szewczykiem - Duszpasterzem Kolejarzy Archidiecezji Krakowskiej w łączności z Duszpasterzem Krajowym - Ks. Prałatem Eugeniuszem Zarębińskim, Ks. Ryszardem Marciniakiem - Moderatorem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich i Zarządem Stowarzyszenia zapraszają na Jubileuszową XV Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

W tym roku, w którym towarzyszy nam hasło „Idźcie i głoście”  naszą Pielgrzymkę rozpoczniemy, wzorem poprzedniego roku, w Sanktuarium Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się”. Będziemy więc z Janem Pawłem II i Maryją Matką Bożą Fatimską wędrować i modlić się po Drodze miłosierdzia odmawiając różaniec i rozważając Drogę krzyżową. Zarówno w drodze jak i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia,  które jest naznaczone szczególną obecności Jezusa Miłosiernego, przez posługę św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny, obecności Ojca św. Franciszka i młodzieży z całego świata przybyłej na Światowe Dni Młodzieży. będziemy polecać Bogu Ojczyznę i Polską kolej, kolejarzy z rodzinami oraz prosić Jezusa Miłosiernego o błogosławieństwo i zmiłowanie. W tym roku, uroczystej eucharystii obiecał przewodniczyć Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Gorąco zachęcamy do licznego udziału, rozpowszechnienia informacji jak najszerzej w swoich środowiskach i rzeczywiście realizowania w praktyce hasła: „Idźcie i głoście”, by doświadczyć Bożej obecności,  dać świadectwo spotkania z Bogiem i człowiekiem. Liczymy również na udział Władz, Szefów naszych Spółek i Zakładów.

         Proponujemy aby do modlitwy różańcowej i jak poprzednio do Drogi krzyżowej włączyły się koła KSKP. O szczegółach poinformujemy później.

Zapraszamy do licznego udziału Poczty sztandarowe, których przemarsz do Bazyliki uświetni obecność orkiestry kolejowej.

Oczywiście najważniejszą częścią jest uroczysta Eucharystia z udziałem duszpasterzy kolejarzy z przewodniczeniem Ks. Arcybiskupa przy posłudze kolejarskiej służby liturgicznej.

Dla pielgrzymów z dalszych odleglejszych części Polski przygotujemy poczęstunek w ogrodach przy ołtarzu polowym.

Kochani, Pielgrzymka rozpoczyna się już o godzinie 9:30 i w nowym miejscu. Bardzo proszę o zapoznanie się z dojazdem bezpośrednio do Centrum Jana Pawła II. Przyjeżdżający samochodami, autokarami mają parking przy Centrum Jana Pawła II, jest komunikacja miejska (autobusy, tramwaje). Czynny jest przystanek kolejowy przy Centrum Jana Pawła II.

Zapraszamy i modlimy się o dobry przebieg i bogate owoce pielgrzymowania do Sanktuariów w Krakowie Łagiewnikach.

W imieniu Organizatorów 

Stanisław Nawara (Koło w Krakowie)

Szczęść Boże

 

Copyright © 2013. Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ "Solidarność"  Rights Reserved.